Linda a média

Článek pro časopis EURO

Nová doba pro lidský mozek

 

Jednou z technik rozvoje potenciálu člověka je metoda NLP – NEURO LINGVISTICKÉ PROGRAMOVÁNÍ. Tuto metodu jsem se naučila v Dubaji u samotného Paula McKenny – britského hypnotizéra, vědce, který zkoumá lidské chování, a autora knih o NLP, o práci se stresem, fobiemi a závislostmi. Neuro Lingvistické Programování mi pomohlo zbavit se závislosti na cukru, který je dnes považován za nejsilnější drogu tisíciletí.

 

Metoda je založena na vědeckém poznání, že zvyk a představivost ovlivňují lidské chování mnohem účinněji než logika a vůle. „Neuro“ v názvu vyjadřuje, že člověk má přístup ke skutečnosti prostřednictvím pěti smyslů. Takto získané informace jeho mozek zpracovává a ukládá a v případě potřeby opět vyvolává. Na tomto základě se rozvíjí pochopení sebe sama, světa a vztahů i způsobu myšlení.

Rozhovor Rádio 1

Poznání kultur přináší pochopení

 

Jsem vděčná za to, že již v 90. letech se mi dostalo příležitosti pracovat pro společnost Emirates a procestovat takřka celý svět. Poznání kultur, náboženství a s nimi spojených rituálů, zvyků a chování mi umožnilo pochopit co znamená „globální svět“, jak se v něm orientovat a jak porozumět lidem, kteří jsou zcela odlišní než jsme my sami.

 

Byla to nejlepší škola mého života a já za ni z celého srdce DĚKUJI.

 

Poslechněte si můj příběh …